• sl01.jpg
  • sl02.jpg
  • sl03.jpg
  • sl04.jpg
  • sl05.jpg
  • sl06.jpg
  • sl07.jpg
  • sl08.jpg
  • sl09.jpg
  • sl10.jpg
Open menu
Smaller Default Larger

Regent Polski e-gazeta niepodległych

 

   Dlaczego Regent Polski? Czy nazwa ta ma może jakieś konotacje z monarchią? Jako twórcy zdajemy sobie sprawę z tego, że nazwa może budzić ciekawość, zainteresowanie czy też nawet u niektórych kontrowersje, dlatego najlepiej będzie już na początku naszej wspólnej drogi rozwiać wszelkie wątpliwości. Regent Polski - w istocie swej nazwy nie odwołuje się do kwestii monarchii. Regent zwany też "Pitt" lub "Milioner", to nazwa diamentu, uważanego za NAJDOSKONALSZY pod względem szlifu. My, grupa pasjonatów skupionych wokół osoby i myśli Marszałka Piłsudskiego, wierząc w słuszność postulatów sanacji moralnej, uzdrowienia, przede wszystkim sfery myśli narodu, chcieliśmy stworzyć miejsce w którym będziemy mogli szlifować myśl II Rzeczypospolitej Niepodległej w czasach obecnych, gdzie zagrzewać będziemy ducha bojowego narodu i wskazywać na nasze wielkie historyczne sukcesy, także tragedie - przede wszystkim ich przyczyny.

   Jesteśmy wprost podekscytowani skalą odpowiedzi i zainteresowania społeczeństwa, jest to żywym dowodem na to jak wielka potrzeba takiego miejsca istnieje w naszych polskich sercach. Regent to także osoba która sprawuje władzę wówczas gdy osoba do tego uprawniona z jakichś przyczyn nie może. W tej definicji odnajdujemy odwołanie do kontynuacji myśli piłsudczykowskiej w czasach obecnych. Zdajemy również sobie sprawę z tego, iż podjęliśmy się rzeczy niemal niemożliwej, przebijać się przez skostniałe i niejednokrotnie mocno prymitywne myślenie polskiego narodu, ależ czyż nasz patron nie czynił tegoż samego gdy w dniu 6 sierpnia 1914 roku ruszając z krakowskich Oleandrów walczyć o wolną i Niepodległą Polskę?

   Johan Wolfgang von Goethe pisał: "Że kiedy całkowicie się czemuś poświęcisz, Opatrzność też wykona swój ruch, wszystko się wtedy zdarzy aby ci pomóc, co inaczej nigdy by się nie zdarzyło. Z decyzji wypływa cały strumień zdarzeń.(...) Cokolwiek robisz lub marzysz że możesz to zrobić - zacznij tylko, w zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia. Zacznij teraz".

   I z tą głęboką wiarą wyruszyliśmy w tę podróż. Regent Polski - wolność, granice, moc i szacunek.

 

Redakcja

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!