• sl01.jpg
  • sl02.jpg
  • sl03.jpg
  • sl04.jpg
  • sl05.jpg
  • sl06.jpg
  • sl07.jpg
  • sl08.jpg
  • sl09.jpg
  • sl10.jpg
Open menu
Smaller Default Larger

   W dniu 15.06.2015 r. w katedrze wrocławskiej odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji jubilata ks. Kard. Henryka Gulbinowicza, który obchodził cztery piękne jubileusze:
- 65-lecie przyjęcia święceń kapłańskich,
-45-lecie sakry biskupiej,
- 40-lecie posługi w metropolii wrocławskiej,
- 30. rocznice otrzymania purpury kardynalskiej.

   Msza święta koncelebrowana była pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce, Celestino Migiore. Wśród koncelebrantów byli m.in. Prymas senior ks. abp. Jozef Kowalczyk oraz ks. abp. Sławoj Leszek Głodź. W powitaniu dostojnego jubilata metropolita wrocławski ks. abp. Jozef Kupny powiedział, że dziękujemy Bogu, ze postawił kard. Gulbinowicza na naszej drodze: dobrego pasterza, który przez swoja radosna posługę dla Jezusa Chrystusa zawsze przyciągał ludzi do Kościoła, a w szczególności zachęcał do Niego młodzież. Jako jeden z 57 dotychczasowych włodarzy archidiecezji wrocławskiej kard. Gulbindal sie, poznać jako niestrudzony inicjator budowy nowych kościołów i kaplic. Za swoja długa posługę na rzecz Kościoła i wiernych, prezydent RP Lech Kaczyński udekorował jubilata Orderem Orla Białego. W maju 2015 roku zaproszeni na uroczystość, bliscy sercu, co podkreślał na każdym kroku jubilat, Piłsudczycy z Okręgu Dolnośląskiego wraz z asysta pocztu sztandarowego brali udział w prywatnym obiedzie wydanym dla osób reprezentujących m.in. świat kultury, nauki i dyplomacji. Podczas tej uroczystości płk ZP Tomasz Madej z Zarządu Krajowego Piłsudczyków RP, oraz plk ZP Włodzimierz Pacelt, prezes Okręgu Dolnośląskiego, wręczyli dostojnemu jubilatowi od Prezesa Zarządu Krajowego, gen. Stanisława Władysława Śliwy, Zloty Krzyż Honorowy Związku Piłsudczyków RP, życząc jednocześnie długich lat życia i pogody ducha.

Włodzimierz Pacelt

Henryk Roman Gulbinowicz (ur. 17 października 1923 w Wilnie) – polski duchowny rzymskokatolicki, administrator apostolski w Białymstoku w latach 1970–1976, arcybiskup metropolita wrocławski w latach 1976–2004, kardynał prezbiter od 1985, od 2004 arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.

Za wikipedia cdn.

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!