• sl01.jpg
  • sl02.jpg
  • sl03.jpg
  • sl04.jpg
  • sl05.jpg
  • sl06.jpg
  • sl07.jpg
  • sl08.jpg
  • sl09.jpg
  • sl10.jpg
Open menu
Smaller Default Larger
BRYGADA REGENTA

   Na początku był Piłsudski… tak moglibyśmy przedstawić początek idei, przez którą możemy w wasze ręce oddać Regenta Polski, pisma ludzi niepodległych, wolnych świadomych. Od dłuższego czasu w naszych dyskusjach oraz działalności zaczęliśmy odczuwać pewien deficyt, pewien brak. Brak takiego miejsca, w którym moglibyśmy dyskutować, przedstawiać określoną problematykę, określony punkt widzenia, którego nie sposób odnaleźć nigdzie indziej. Deficyt ten powiększał się i kumulacja jego nastąpiła pod koniec 2013 roku, wtedy już ze skonkretyzowanymi celami przystąpiliśmy do prac nad naszym pismem – Regentem Polski.

   Nazwy nie wybraliśmy przypadkowo, kierowaliśmy się naszymi korzeniami, które sięgają dwudziestolecia międzywojennego i idei geopolitycznych Józefa Piłsudskiego. Wywodząc się głównie ze Związku Piłsudczyków RP, w czasach Marszałka upatrujemy ostatniego zawiązku utraconej tożsamości narodowej i możemy się określić, jako kontynuatorzy tamtejszej myśli. Regent to ktoś, kto wykonuje obowiązki wtedy, gdy główna, uprawniona osoba z różnorodnych przyczyn nie może. Ale warto też dodać, że regent to też pewien diament o doskonałym szlifie, i chcielibyśmy by o takim też szlifie była myśl na łamach Regenta Polski publikowana oraz by taki szlif miały osoby wokół Regenta się gromadzące. Jest to spore wyzwanie, ale uważamy, że poprzeczkę należy stawiać najwyżej jak to jest w danym momencie możliwe.

   Chcemy przede wszystkim upowszechniać wiedzę o działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego, kontynuować jego idee w czasach obecnych i przez naszą aktywność pielęgnować tradycję patriotyczną oraz demokratyczną państwa Polskiego. Inne nasze główne cele to popularyzacja i propagowanie spraw obronnych oraz przedstawianie wszystkim zainteresowanym zasad nowoczesnego patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Co najważniejsze nasza działalność jest apolityczna, nie nakłaniamy nikogo do głosowania na określone siły polityczne, nie bierzemy też udziału w żadnych walkach międzypartyjnych. Jesteśmy jednak gotowi podjąć współprace z każdą siłą polityczną, dla której dobro Polski jak i głoszone przez nas Idee są najważniejsze, ale nigdy w takiej sytuacji, gdy ta współpraca miałaby realizować partykularny interes partyjny. Jeśli należysz do osób, które chcą podjąć wysiłek tworzenia strefy ludzi niepodległych, dla których najważniejszy jest polski duch, napisz do nas! W naszych szeregach znajdzie się miejsce dla każdego patrioty!!


   Norbert Artur Lewiński

   Członek Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej TPJP Okręgu Pomorskiego w Gdyni, studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Kierunkach Psychologia Społeczna oraz Filozofia o specjalności Nauki Polityczne, Etyka, Media. Gorący orędownik osoby oraz myśli geopolitycznej Marszałka Józefa Piłsudskiego, kresów wschodnich Rzeczypospolitej oraz kwestii Sanacji Moralnej postulowanej w XX – leciu międzywojennym. Prowadzi działalność publicystyczną non – profit, skupioną na zagadnieniach wspólnoty narodowej, problemach etyczno – moralnych współczesnych czasów, zagadnieniach związanych z edukacją i obronnością, jako głównymi predykatami silnego państwa. Miłośnik strategii wojennej i zagadnień organizacji. Na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech gdzie prowadzi obserwacje procesów społeczno – gospodarczych.

 

  

 


   Julian Aleksander Michaś

   Działacz społeczny funkcjonujący na wielu płaszczyznach, między innymi Polski Czerwony Krzyż, Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego w Gdyni (data założenia - styczeń 2010, data odsłonięcia - 10 listopada 2013). Prezes Zarządu Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej TPJP Okręgu Pomorskiego w Gdyni, Pułkownik Związku Piłsudczyków. Prelegent szkolny, prowadzący prelekcje o tematyce związanej z Marszałkiem Piłsudskim oraz patriotyczno-historycznym.  Studia w Akademii Marynarki Wojennej na wydziale WNHiS, kierunek Historia Wojskowości oraz Uniwersytet Gdański, Historia MSU, kierunek - Edukacja Regionalna. Magister nauk humanistycznych. Sekretarz Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP. Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Stoczni Gdynia, członek Rady Reprezentantów Pomorskiego Oddziału PCK w Gdańsku. Dawca szpiku kostnego dla osoby niespokrewnionej.  Za działalność odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złoty Krzyż Honorowy Związku Piłsudczyków, Najlepszy i Najaktywniejszy Krwiodawca Rejonu Gdynia Roku 2009, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Krwiodawstwa” Sopocki Wolontariusz Roku 2011. Nominacja w IX Edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty za pomoc i działalność na rzecz niepełnosprawnych -Kościerzyna 11 luty 2012 r. Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Krzyż "Semper Fidelis" Gdynia, Medal "Pro Memoria". Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Zasłużony dla Ochrony Zdrowia. Niezwykle oddany Polsce.

  Jerzy Stanisław Fic

    Jerzy Stanisław Fic

   Członek Związku Piłsudczyków RP TPJP Okręg Pomorski w Gdyni. Urodzony Gdynianin, W 1939 roku w wieku 6 – ciu lat wysiedlony wraz z rodziną, 1945 roku powraca do Gdyni. Członek Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych. Od 1948 roku pisze wiersze o tematyce narodowo – patriotycznej, które do tej pory ukazały się w trzech tomikach. Bierze aktywny udział w honorowym recytowaniu poezji patriotycznej w szkołach, kościołach, stowarzyszeniach cywilnych i wojskowych. Były stały współpracownik „Wiadomości Gdyńskich” za czasów kiedy Redaktorem Naczelnym był Ronald Łaniecki. W ramach współpracy publikowano wtedy wiersze poety oraz sprawozdania z rozgrywek piłkarskich Arki Gdynia i UKS Iskra Gdynia którego był założycielem i prezesem. W 1955r. kończy służbę wojskową o specjalności bibliotekarza i specjalisty od spraw kulturalnych w sztabie jednostki, w stopniu kaprala. Pracował jako marynarz na holowniku „Centaur”, później jako kierownik placówek handlowych kilku branż w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Od 1986 roku na emeryturze. Uczestnik i świadek wydarzeń Grudnia 70. Bierze czynny udział w życiu społecznym miasta Gdyni.

Mariusz Brągiel

   Studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku Psychologia Kliniczna. Posiadający szerokie zainteresowania w wielu dziedzinach nauki i techniki począwszy od szeroko pojętych zjawisk elektrotechnicznych oraz osoby geniusza Nikoli Tesli, po głęboko rozumiane filozoficzno – psychologiczne kwestie oświecenia oraz świadomości.  Wnikliwy analityk mechanizmów społecznych z gruntu nauk psychologicznych.  Propagator koncepcji „Autora Siebie” Profesora Kazimierza Obuchowskiego, mającej głębokie związki z osobą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!